Jak wyglądać zawsze stylowo?

By | Maj 27, 2016

Każda z nas marzy, by wyglądać pięknie niezależnie od okazji. Nie ważne, czy idąc rano po bułki, czy wychodząc na wieczorną randkę. Okazuje się, że dobry wygląd nie jest tak trudny do osiągnięcia, jeśli poświęcimy mu trochę czasu i będziemy to robić systematycznie. Tak, systematycznie jest tu słowem kluczem. Cóż z tego, że od święta wybierzemy się do fryzjera, czy na makijaż do kosmetyczki? Takich okazji w ciągu roku jest tylko kilka. Pięknie wyglądać chcemy za to cały czas.

Nieprawdą jest, że dbanie o siebie wymaga dużego nakładu środków. Francuzki, które słyną z niewymuszonego szyku, znają wiele receptur na domowe kosmetyki. My też powinnyśmy je poznać. Przyjrzyjmy się temu, co mamy w lodówce: jajko, majonez, awokado czy cytryna są bazą do wielu maseczek, zarówno na włosy, jak i twarz. „Wystarczy odrobina chęci, by pielęgnacja stała się dla nas codziennym nawykiem.” – doradza ekspert salonu urody Pure Diamond.

Podstaw makijażu każda kobieta jest w stanie nauczyć się w domu (np. szkolenia kosmetyczne Akademia Versum). W obecnych czasach jest to wyjątkowo łatwe. W ogólnodostępnych filmikach makijażystki krok po kroku wyjaśnią nam techniki skomplikowanego makijażu. Tak samo sprawa się ma z fryzurami. Jak się okazuje, wizyty u fryzjera czy makijażystki możemy spokojnie zastąpić domową pielęgnacją.